چگونه ميتوان متن ها را copy و paste کرد ؟

کليد قلم (که به آن ABC نيز گفته مي شود) را فشار دهيد و نگهداريد ، سپس در همان حالت با استفاده از کليد ماوس (يا scroll key) مي توانيد متن مورد نظر را انتخاب کنيد. چنانچه کليد قلم پايين نگه داشته شود ، کليد فانکشن چپ به copy تغيير مييابد و مي توان متن انتخاب شده را با اين کليد به حافظه موقت کپي کرد. به همين شکل مي توان محتويات حافظه موقت را paste نمود. بدين ترتيب که کليد قلم را شايين نگاه داشته و سپس کليد فانکشن سمت راست که به paste تغيير مييابد را فشار دهيد ، محتواي حافظه موقت به محل فعلي مکان نما منتقل خواهد شد.
 

چه برنامه هايي در حافظه در حال اجرا هستند ؟

کليد منو را فشار دهيد و در همان حال نگاه داريد تا صفحه سوييچ برنامه ها نمايش داده شود ، در اين صفحه ميتوانيد به برنامه هاي در حال اجراي ديگر سوييچ کنيد. چنانچه روي اسم هر برنامه اي در اين صفحه کليد C (يا همان Clear) را فشار دهيد ، برنامه خاتمه مي يابد. به اين طريق ميتوان سريعتر يک برنامه را پايان داد.
 

ميخواهم کسي از عکس گرفتن کم خبردار نشود! چه کنم ؟

صداي کليک دوربين هنگام گرفتن عکس را ميتوانيد با انتخاب پروفايل silent يا با خاموش کردن warning tone ، خاموش کنيد : Menu --- Profiles --- (select your activated profile) --- Personalise --- Warning tones --- On-Off

 

چطور تصوير شخصي که تماس مي گيرد را نمايش دهم ؟

در اين مسير : Menu --- Contacts --- (select a contact card) --- Options --- Edit --- Options --- Add thumbnail --- (choose an image)
 

براي تخصيص يک ملودي خاص به يک شخص خاص چه کنم ؟

در دفترچه تلفن :Menu --- Contacts --- (select a contact) card --- Options --- Open --- Options --- Ringing tone --- (choose a ringing tone)
 

ميخواهم يکباره همه message هاي درون Inboxرا پاک کنم

Menu --- Messaging --- Inbox --- Options --- Mark/Unmark --- Mark all --- Options --- Delete
 

ميخواهم صداي مکالمه را ضبط کنم

صداي مکالمه تلفني را مي توانيد با استفاده از برنامه (Sound) Recorder ضبط کنيد :Menu --- Extra's --- Recorder --- Options --- Record sound clip توجه : در اين حالت در طول مکالمه بوق هاي کوتاهي شنيده مي شوند. همچنين مدت زمان ضبط مکالمه با استفاده از اين برنامه محدود به 60 ثانيه است. اگر مي خواهيد مکالمه اي با مدت زمان بيشتر از 60 ثانيه را ضبط کنيد مي توانيد از برنامه Extended Recorder استفاده کنيد.
 

نميتوانم در متن ها عدد تايپ کنم

هنگام نوشتن متن ، با استفاده از کليد # مي توانيد به حالت نوشتاري حروف بزرگ و حروف کوچک و فعال يا غيرفعال کردن ديکشنري (پيشبيني کلمات) سوييچ کنيد. با فشردن و نگهداشتن کليد # ، مي توانيد بين حالت نوشتاري الفبايي و عددي سوييچ کنيد.
 

چطور شماره گيري صوتي انجام دهم ؟

در وضعيت standby کليد فانکشن راست را فشار داده و نگه داريد تا شماره گيري صوتي را فعال کنيد. براي اضافه کردن برچسب صوتي به يک شماره تلفن ، کارت تماس (مدخل دفترچه تلفن) مورد نظر را باز کنيد و مکان نما را بر روي شماره مورد نظر قرار دهيد و گزينه مقابل را انتخاب کنيد: Options --- Add voice tag
 

چطور شماره گيري سريع انجام دهم ؟

در وضعيت standby : تايپ کنيد 45# و سپس کليد شماره گيري (کليد سبز) را بزنيد تا با شماره ذخيره شده در خانه حافظه 45 تماس بگيريد. تايپ کنيد 32# و سپس کليد شماره گيري براي تماس با شماره ذخيره شده در خانه حافظه32 و بقيه نيز به همين شکل ...
 

وقتي صفحه کليد قفل است چطور نور صفحه نمايش را روشن کنم ؟

درحالتي که صفحه کليد قفل است ، بدون اينکه لازم باشد قفل صفحه کليد را باز کنيد ، با فشردن کليد on/off مي توانيد لامپ صفحه نمايش را روشن کنيد تا مثلآ" ساعت را ببينيد يا وضعيت باتري گوشي را چک کنيد

قبل از اینکه این مطلب را توضیح بدم چند نکته را اشاره می کنم: 

  •  این روش روی موبایل های نوکیا سری ۶۰ و ۷۷۱۰ تست شده و ۱۰۰٪ جواب میدهد ولی بقیه گوشی هارا نمی دانم
  •  هزینه ارسال عکس به این طریق بیشتر از ۱۵ تا sms میشود پس حسابی تیغتون میزنه!!
  •  ابعاد عکس خیلی بزرگ نیست ولی از هیچی بهتره

خب حالا که نکات بالا رو خواندید اگه دوست داشتید ببینید چه جوری میشود بوسیله SMS عکس رنگی فرستاد 

1.        ابتدا به قسمت Contact رفته و یک Contact جدید با هر اسمی که دوست دارید (ترجیحا کوتاه باشد) بدون شماره بسازید (از صفحه ویرایش اسم و فامیل و شماره و... بیرون نرید) 

2.        بعد از انتخاب اسم Options رو بزنید و از آنجا Add Thumbnail رو انتخاب کنید(دقت کنید که عکسی را می خواید بفرستید به عنوان Thumbnail انتخاب کنید) 

3.        وقتی Contact مورد نظر رو ساختید بیائید روی صفحه اصلی Contact (جایی که اسم ها را مینویسد) و اسمی را که ساختید پیدا کنید.

4.        روی اسم یا همون Contact که ساختید Options را بزنید و از آنجا Send==> Via Text Message را انتخاب کنید.

حالا همان صفحه ای که همیشه اس ام اس هایتان رو آنجا مینویسید باز میشود و اگر به بالای همان صفحه نگاه کنید عکسی راکه به عنوان Thumbnail انتخاب کردید می بینید.

حالا می توانید اس ام اس را به هر کس که می خواهید بفرستید و اون هم عکس رو به همان صورت که شما می بینید دریافت کند.

باز هم یاد آوری می کنم دقت کنید که اس ام اسی که می فرستید چند اس ام اس حساب می شود.(معمولا بیشتر از ۱۵ تا )

در گوشی N70 وقتي وارد Send==> Via Text Message مي شوید  ميپرسد كه with image or without image و بعد از اون به عنوان (business card) عکس را ميفرسد.

لیست سرویسهای مجانی مخابرات برای تلفن ثابت :

البته لازم به ذکره که آبونمان این سرویسها مجانی هستش و کاربرد بعضی از این سرویسها مشمول هزینه هست ...

1-انتقال مكالمه
2-انتظار مكالمه
3-شماره‌گيري سريع
4-مكالمه از خط اشغال به خطوط ديگر
5-سرويس بيدار باش
6-سرويس نمايشگر شماره CallerID

----------------------------------------------------------------------

1-انتقال مكالمه ( call diverting ) یا همون دایورت کردن :
با اين سرويس مي‌توانيد هنگامي كه با تلفن شما تماس گرفته مي‌شود مكالمه را به يك خط ديگر ثابت يا همراه منتقل كنيد.اين سرويس با هر دستگاه تلفن دكمه‌اي ؛ مجهز به سيستم تن انجام شدني است...
نحوه استفاده از این سرویس اینطوریه که :
# شماره مورد نظر*21*

بعد از زدن این کد صدایی که می شنوید فرق خواهد کرد ... این یعنی اینکه خط شما دایورت شده است...

برای غیر فعال کردن هم باید باز گوشی رو بردارید (در این حالت باز همان صدای مخصوص شنیده میشود) و بعد #21# بزنید ... ولی باز این صدا رو خواهید شنید ...کافیه فقط یکبار گوشی رو قطع کنی و بعد اگه گوشی رو بردارید همون صدای بوق آزاد رو میشنوید... که نشان دهنده اینه که خط از حالت دایورت خارج شده...


2-سرويس انتظار مكالمه ( call waiting )یا پشت خط خودمون:

هنگام مكالمه شخص ديگري به شما تلفن مي‌زند صداي بوق ضعيفي به گوشتان مي‌رسد و شما را آگاه مي‌كند شما مي‌توانيد با كمك اين سرويس مكالمه اول خود را موقتاً قطع و با شخص ثالث صحيح كنيد پس از خاتمه ي مكالمه يا در حين مكالمه مي‌توانيد مجدداً با شخص اول به صحبت خود ادامه دهيد.
برای استفاده از این سرویس شما باید بهنگام شنیدن صدای بوق ضعیف با فشار دادن دگمه
Flash در تلفنهای دیجیتال و با قطع و وصل کردن در تلفنهای آنالوگ با نفر سوم تماس برقرار کنید... برای بازگشت به گفتگوی اول میتوانید همین کار را تکرار کنید...

3-شماره‌گيري سريع (
speed dealing ):
براي اجتناب از وقوع اشتباه در شماره‌گيري و صرفه جويي در وقت با دادن شماره های دو رقمی به حافظه مخابرات میتونید از این سیستم بهره ببرید..
اين سرويس با هر دستگاه تلفن دكمه‌اي مجهز به سيستم تن انجام شدني است.
برای استفاده از این امکان باید دستور زیر رو بکار ببرید :
برای ایجاد کد دو رقمی :# شماره مورد نظر* کد دو رقمی *51*
بعد از وارد کردن این دستور حالا شما میتونید بعد از برداشتن گوشی با زدن کد دو رقمی** شماره ای رو که قبلا به آن داده اید را شماره گیری کنید...
برای حذف یک شماره از یک کد دو رقمی و تغییر آن میتوانید از دستور زیر استفاده کنید :
# کد دو رقمی *51*
برای غیر فعال کردن همه این کدهای دو رقمی باید از کد #55# استفاده کنید...

4-انتقال مكالمه از خط اشغال به خطوط ديگر (
call forwarding) :
براي اين كه تماس گيرندگان با بوق اشغال مواجه نشوند ، مي‌توانيد يك يا چند شماره تلفن خود را به مركز تلفن مربوط اعلام كنيد كه در صورت اشغال بودن هر يك از شماره‌ها ارتباط به طور خودكار به شماره‌هاي بعدي منتقل شود.
اين سرويس با هر دستگاه تلفن دكمه‌اي مجهز به سيستم تن انجام شدني است.
برای استفاده از این حالت باید بعد از برداشتن گوشی کد #43* رو بزنید ... برای غیر فعال کردن این حالت باید کد #43# رو بزنید...

5-سرويس بيدار باش :
با اشتراك اين سرويس زنگ تلفن در ساعت مشخص شده به صدا در مي‌آيد .
اين سرويس با هر دستگاه تلفن دكمه‌اي مجهز به سيستم تن انجام شدني ست .
برای استفاده از این حالت باید از روش زیر استفاده کنید...
ابتدا *55* رو بزنید بعد بترتیب ساعت و دقیقه را وارد کنید و در آخر # را بزنید...
مثلا میخواهیم در ساعت 14:38 تلفن زنگ بزند ...این کد را میزنیم :
1438#*55*
برای غیر فعال کردن این سرویس باید کد #55# را بزنید....

6- سرويس نمايشگر شماره
CallerID :
اینم که دیگه همه میدونن و نیاز به توضیح نداره.....

7-دایورت بعد از 5 زنگ :
این امکان رو سایت مخابرات بهش اصلا اشاره نکرده ولی من بهتون آموزش میدم که چکار کنید تا بعد از 4 بار زنگ خوردن گوشی و جواب ندادن به گوشی در زنگ 5 ام تلفن دایورت بشه رویه شماره مورد نظر...
برای استفاده از این سرویس شما باید از کد زیر استفاده کنید:
# شماره مورد نظر*65*
طبق معمول برای غیر فعال کردن این امکان باید کد #65# رو وارد کنید...

یکی از مشکلات اکثر کاربران تلفن همراه ندانستن معنی و مفهوم خطاهای گوشی است.
به همین دلیل بر آن شدم که یک منبع کامل از این خطاها و نحوه رفع آنها را در اینجا قرار دهم تا شما دوستان به راحتی خطا را شناسایی و آن را رفع کنید.