اشنایی با بخش امنیتی گوشیهای نوکیا سری bb5 (پیش نویس)

اشنایی با بخش امنیتی گوشیهای نوکیا سری bb5 (پیش نویس)  
چیست؟
SX4 Authorization در واقع یک نوع تاییدیه از طرف سرور جهت رایت PM میباشد . سرویس SX4 بعد از چک کردن گوشی و بخصوص بخشهای حیاتی IMEI و PM 308 اجازه رایت PM را صادر میکند.
پس توجه داشته باشید که PM 308 قبل از عملیات SX4 و بدون نیاز به اجازه ان رایت میشود ولی Modified PM بعد از عملیات SX4 قابل رایت بوده و نیاز به اجازه ان دارد.
بنابراین موفقیت در انجام عملیات SX4 Authorization مستلزم سلامت کامل بخش Simlock و IMEI میباشد.


Self Tests چیست ؟
Self Testing به معنای خود ازمایی ، در واقع آزمایش گوشی توسط دستگاه توسط ارسال و دریافت پارامترهای نرم افزاری و نمایش نتیجه با استفاده از اصطلاحاتی همانند Passed ,Unknown test ,No Response و ... میباشد.
توجه داشته باشید که سلامت کامل گوشی حتی با وجود یک مورد نتیجه غیر از Passed ، تایید نمیشود.


فایل Erase چیست ؟
در واقع فایل ایریز چیزی نیست جز آدرسهایی که برنامه از طریق انها بخشهای مربوطه را ایریز میکند.
تفاوت استفاده از فایل ایریز با ایریزی که برنامه قبل از رایت فلش انجام میدهد در این است که با انتخاب دستور فلش ، برنامه فقط منطقه مربوط به فلش ( flash Area ) را اریز کرده و فایل جدید را در ان بخش رایت میکند ولی استفاده از فایل ایریز باعث میشود که نه تنها flash Area بلکه IMEI Area و PMM Area نیز ایریز شده و سریال گوشی به حالت پیش فرض خود یعنی ?12345610654321 در آید و قسمت PM گوشی و طبیعتا" بخش Simlock نیز پاک شود.


RPL چیست ؟
همانطور که اشاره شد اطلاعات موجود در بخشهای IMEI و PM308 ، اطلاعاتی منحصر به فرد برای هر گوشی میباشد و شما نمیتوانید این اطلاعات را از گوشی دیگر گرفته و روی گوشی خود رایت کنید.
RPL در واقع فایلی شامل این دو بخش حیاتی برای گوشی میباشد که توسط سرور نوکیا و با استفاده از فایل ASK که حاوی اطلاعات مورد نیاز گوشی شما برای سرور میباشد ، محاسبه میگردد.
جهت دریافت فایل RPL شما میبایستی توسط نرم افزار فایل ASK را از روی گوشی خوانده و به یکی از سرویس دهندگان ارسال کرده فایل RPL مخصوص ان گوشی را دریافت کنید.
توجه داشته باشید که اگر شما حتی فقط یکی از دو بکاپ فوق را نداشته باشید ، حتی اگر بکاپ دیگر را داشته باشید ، به کار شما نمی آید و میبایستی اقدام به دریافت فایل RPL کرده و از ان استفاده کنید.
ضمنا" شما به هر تعداد میتوانید از این فایل برای گوشی مورد نظر استفاده کنید و محدودیتی برای استفاده از ان نیست.

منبع : Pars Gsm

/ 0 نظر / 69 بازدید